שלבי הפרויקט

כדי לוודא טיפול מיטבי בעצים שלנו וכדי לוודא שהם נקלטים כראוי בקרקע ומממשים את הפוטנציאל שלהם, כל עץ של יער האקלים עובר את השלבים הבאים:

פעוטון

 

מפת הפעוטונים של יער האקלים

שתילים קטנים פגיעים ביותר ליובש ולנזקי בע"ח, ובשלב "הפעוטון" אנו נותנים להם טיפול מסור, ומאפשרים להם לגדול ולהתחזק בתנאי השגחה וטיפוח לפני נטיעתם קבע.

שיטת ה"פעוטון" מאפשרת לנו להביא את היער אל האנשים.

הפעוטונים הם מקומות בהם אנו מגדלים את העצים הצעירים כדי שיגדלו ויתחזקו לקראת נטיעות הקבע, והם ממוקמים בתוך חצרות בתי ספר, מוסדות טיפול ושיקום, בתי אבות וארגונים עסקיים. כך אין צורך בהערכות מיוחדת, נסיעה או הפסד של ימי עבודה או לימודים על מנת להשתתף בפרויקט, והעצים נמצאים קרוב לעין וקרוב ללב. בשלב ה"פעוטון" ישתלו תלמידים, מטופלים ועובדי הארגונים שתילים בדליים של 10 ליטר (בהנחיית צוות יוזמת האנרגיה הטובה), המחוברים למערכת השקיה. אירועי השתילות כוללים הדרכה על חשיבות העצים לאדם ולסביבה, והסברה על משבר האקלים ועל ההתמודדות עמו. בבתי הספר התלמידים לוקחים חלק בטיפול בעצים ועוקבים אחרי התפתחותם במהלך השנה. העצים יטופחו במוסדות למשך 6-12 חודשים, בליווי גנן מקצועי.

נטיעות קבע

בתום שלב ה"פעוטון" יועברו העצים לנטיעות קבע בשטחי היער השונים.

העצים יינטעו בבורות מועשרים בקומפוסט, ייקשרו לסמוכה מייצבת ויחוברו למערכת השקיה בטפטוף. נטיעות הקבע ינוהלו בשטח על ידי עובדי "יוזמת האנרגיה הטובה", וישתתפו בהן תלמידים ועובדי ארגונים שיתנדבו לסייע במיזם.

אנחנו מזמינים את כל מי שרוצה להצטרף אלינו ולנטוע עץ!

דברו איתנו, ונכווין אתכם לארוע הנטיעות הקרוב כדי שתוכלו ללכלך קצת את הידיים.

פיקוח ותחזוקה

בעלי השטחים בהם נשתלים העצים, מחויבים להשקות את העצים לכל אורך השנה, לבצע גיזום במידת הצורך, לעשב את היער בסוף עונת הגשמים, ולפקח באופן שוטף על תקינות מערכת ההשקיה. הצוות שלנו אחראי על פיקוח וניטור של מצב העצים במשך שנתיים נוספות, תוך כדי קשר רציף עם בעלי השטחים. הפרויקט מלווה על ידי אגרונומים מומחים אשר מייעצים ותומכים בהחלטות השונות בנושא אופן גידולם של העצים.